Konferencja / Conference
Kielce 2018

17 listopada 2016

Stępem przez życie

„Stępem przez życie” to tytuł konferencji, która odbywała się w dniach 12-13 listopada 2016 roku w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Była to już V Międzynarodowa Konferencja Hipoterapeutyczna pod honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora SGGW. Organizatorami konferencji byli Polskie Towarzystwo Hipoterapeutyczne i Fundacja Pomocy Dzieciom Niepełnoprawnym HIPOTERAPIA, która dzięki wsparciu Władz Uczelni od ponad dwudziestu pięciu lat prowadzi ośrodek hipoterapii na Wolicy. Honorowym gościem tegorocznej konferencji była Sanna Mattila-Rautiainen przewodnicząca Międzynarodowej Federacji Konie w Edukacji i Terapii.
Konferencje otworzył przedstawiciel Rektora, Przewodnicząca HETI i prezes Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego. Wręczyli oni honorowe odznaki PTHip najbardziej zasłużonym członkom tej organizacji.
Następnie wykład inauguracyjny „HETI – organizacja łącząca świat hipoterapeutyczny” wygłosiła Sanna Mattila-Rautiainen omawiając rolę HETI w jednoczeniu ruchu hipoterapeutycznego na całym świecie oraz podnoszeniu i unifikowaniu wiedzy osób zajmujących się tą formą terapii. Sanna Mattila-Rautiainen wygłosiła jeszcze jeden wykład na temat dobrych praktyk klinicznych hipoterapii.
W programie konferencji „Stępem przez życie” znalazły się wystąpienia pracowników naukowych, absolwentów i studentów Wydziału Nauk o Zwierzętach i Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW, absolwentów II Wydziału Lekarskiego WUM oraz referaty przygotowane przez członków zespołu terapeutycznego Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym HIPOTERAPIA (program konferencji).
W konferencji wzięło udział 130 uczestników hipoterapeutów z całej Polski oraz w charakterze wolnych słuchaczy studenci Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
Pobierz aktualny program konferencji

Więcej o konferencji..