Konferencja / Conference
Kielce 2018

1 listopada 2013

Konferencja PTHip w Bydgoszczy

W dniach 26-27 października 2013 r. odbyła się w Bydgoszczy doroczna konferencja PTHip. Konferencję „Człowiek i koń w relacji terapeutycznej” zorganizował Oddział Kujawsko-Pomorski PTHip i obejmowała ona zarówno referaty (dzień pierwszy) jak i trzy warsztaty (dzień drugi)

Nowością na tegorocznej konferencji były liczniejsze niż do tej pory wystąpienia samych beneficjentów hipoterapii, którzy opowiadali o tym jaki wpływ na ich życie i powrót do zdrowia mają konie i jazda konna. Drugi dzień był dniem aktywnej pracy na warsztatach poświęconych pracy z osobami niewidomymi, alternatywnym formom komunikacji i pracy z osobami z autyzmem.
W konferencji, oprócz licznie przybyłych polskich hipoterapeutów i studentów kierunku fizjoterapii Bydgoskiej Szkoły Wyższej, wzięły udział delegacje gruzińskich i armeńskich hipoterapeutów prezentując swoje dokonania i ośrodki hipoterapii.
Przy okazji konferencji została wręczona nagroda za najlepszą pracę o tematyce hipoterapeutycznej. Otrzymała ją w tym roku Agata Graczyk studentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za pracę Wady postawy – profilaktyka i korekcja podczas nauki jeździectwa u dzieci w wieku szkolnym.

Dziękujemy Pani Małgorzacie Górniewicz prezesowi Oddziału Kujawsko-Pomorskiego, jego członkom i wolontariuszom za perfekcyjną organizację i stworzenie wspaniałej atmosfery tego spotkania!